| Mire2000 a întrebat:

Bunăă puppy dog eyes, am nevoie de ajutor. Vreau să mă ajutați cu niște prescurtări drăguțe de la numele " Mirela", înafară de Miri. Ex: De la Bianca [ Bia, Bibi ], de la Andreea [ Deea, Andree.], de la de la Raluca [ Rallu ] etc. Va rog ajuta-ți-mă, eu nu am găsit nici o prescurtare drăgută și am nevoie, vă rogg mult :*

Dau o fundă mare celui/celei care mă ajută!

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Daa. happy Alte prescurtari ar fi Mirelu, Mira, Miru, Mia, Ire. big grin

3 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Si pe mine tot Mirela ma cheama si mi se zice Lela! big grin
Alte prescurtari ar fi : Mir, Mire, Ela,...

| Mire2000 explică (pentru MiruD):

big grin ce coincidență... mie în geneeral mi se spune '' Miree', dar :3 credeam că există și alte prescurtări mai...

| AsdfghjkI32 a răspuns (pentru MiruD):

Yuk

| MiruD a răspuns (pentru Mire2000):

Daa. happy Alte prescurtari ar fi Mirelu, Mira, Miru, Mia, Ire. big grin