| bilalala a întrebat:

Bunaa! Am si eu o problema. Am fost intr-o excursie si nu stiu cine i-a zis mamei (o alta mama a unei colege) ca m-am culcat cu un baiat, cu care eu sunt foarte buna prietena. Mama aia i-a zis mamei ca noi facem numai tampenii in excursie, ba chiar ca am face sex in grup. E ciudat, avand in vedere ca nu am facut asa ceva, poate doar ziceam, si asta in gluma. Nu as face niciodata asa ceva, avand in vedere ca am doar 14 ani. Cum sa o conving pe mama ca nu am facut nimic si ca sunt doar prietena cu baiatul ala?happy

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Dar sincer acum, mama ta nu stie ce a crescut 14 ani? Ea crede asemenea aberatii sau i'ai dat motive? Intr'adevar, nu i'a picat bine cand a auzit asta, si poate e doar confuza. Incearca sa o convingi ca inainte de acel pas ai fi dicutat cu ea despre asta (daa te intelegi bine cu ea), si ca acel baiat e doar un foarte de treaba amic, si ca toti va intelegeti bine, dar nimic mai mult.
Sau pune'le pe mame fata'n fata...
Ai grija si cum ii vorbesti. Daca totusi nu te crede, nu te infuria, iar apoi sa incepi sa trantesti usi. Pt ca poate vei castiga o batalie, dar mama ta va vedea in tine inca un copil care nu poate purta o discutie matura.
Ai grija de tinepeace sign

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa discuti si sa o convingi pe mama ta ca nu este adevarat ce spun anumite pesoane despre tine. Si in final ar trebui ca in viitor sa faci tot posibilul sa nu mai dai nastere la asemenea discutii.

| NAdrian a răspuns:

Incearca sa ii re/castigi increderea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai deci fii atenta zi la maikcata ca nu-i adevarat si sa te lase in pace zii trebuie crede pe tine sau pe mama la aia si zi sa te duca al doctor sa vada daca tea dizvirginat sa se convinga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Precis femeia aia este o baba barfitoare