| elenaaaaaa20 a întrebat:

Buna, o sa fiu scurtahappy. O prietena mai buna a fost cu un băiat câteva luni si apoi s-au despartit. Toată chestia asta s-a întâmplat cu 4 luni in urma. De câteva săptămâni vorbesc cu un băiat așa ca prieteni si lui știu ca ii place de mine dar mie nuhappy, pentru ca mie mi s-a pus pata pe fostul acelei prietene. Problema cea mai mare e ca acești doi băieți sunt cei mai buni prieteni si își spun totul, iar eu nu știu ce sa fac. Sa vorbesc cu prietena mea nu pot, suntem destul de distanțate si nu știu cum ar reacționa sa-i spun ca îmi place de fostul ei. As încerca sa ma bag cu el in seama dar după voi pica prost in fata prietenei mele si a băiatului ala care ma place. Ajutorlaughing)

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In general e intelept sa eviti scenariile astea de telenovele. laughing Chiar daca s-au despartit acum 4 luni, prietena va crede ca ai sabotat-o tu.Si nici nu e furmos sa vorbesti cu baiatul asta care te place, doar asa, ca sa te bagi pe felie cu fostul prietenei tale.

| sammie a răspuns:

Acum depinde din ce cauză s-au despărțit. Dacă e din cauza unei alte fete clar nu îi poți spune prietenei tale că îl placi pe fostul ei.
Legătura asta trebuie să fie doar între tine și el nu și între ea.