| ~< super girl >~ a întrebat:

Bunaa`!
suna prostesc dar cred ca m`am imdragostit de cel mai bun prieten al meucrying(sadsad
ne stim de 5 luni dar parca il cunosc de o viatasad
mooor daca nu stiu ce se intampla cu elsad
in ultima vreme a fost cam ocupat si nu am mai vorbit asa des cu el sad pe mess are niste statusuristraight face...
are idle non-stop de obicei ma saluta cand intra dar pe urma imi psune ca re treaba si ca vorbim mai tarziu dar acel "mai tarziu" nu prea existasad (de tell` nici nu mai vorbesc ca nici pe acolo nu-l gasesc mereu)
el a fost langa mine mereu si nu stiu parca simt ceva aparte pentru elsad
si mi se pare aiurea adica inainte nu concepeam o relatie intre cei mai buni prietenibig grin dar acum... mi s`a intamplat togmai miesad
va rog o parere`. ce sa fac?sad

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Daca chiar simti ceva mai mult pentru el, incearca sa pui problema astfel, incat sa te faci inteleasa bine, sa nu existe dubii, indoieli si alte cele.Probabil daca ar stii de fapt ce se intampla cu tine, ar devenii mai comunicativ, mai accesibil. Tu vorbeste cu el la modul cel mai serios sau daca nu vrei din prima, trage-l de limba ce asteapta de la relatie intelegi tuwinking.

| Eu4EverX a răspuns:

Uite, mi sa intampla si mie la fel dupa ce am fost cei mai buni prieteni mult timp, am inceput sa simtim amandoi ceva deosebit, am ajuns sa avem o relatie si inca una foarte frumoasa, pana am ajuns sa ne despartim...am decis sa ramane prieteni buni ca inainte dar nimic nu a mai fost la fel...

Incerca sa vorbesti cu el poate are ceva probleme, poate il poti ajuta, dar pararea mea este sa nu stici o prietenie adevarat pentru o relatie de catva timp.eu inca reget...

Succes:*!

| masly a răspuns:

Pai intodeauna asa se intampla cand e vorba de o pretenie intre un baiat si o fata.cand se intampla lucrul acesta sa fi sigura ca si pretenia se strika! vorbeste cu el nu stiu spune-i ce simti.vezi sa nu pierzi si cea mai ramas:*
Bafta

| DianaAndreea90 a răspuns:

Nu stiu daca te-ai indragostit de el poate ca doar ti foarte mult la el ca la un frate de exemplu, dar poate sa te-ai si indragostit de el daca te gandesti la el ca la un iubit. El acum are prietena?
Incearca sa privesti ce sentimente are el acum fata de tine, si daca el gandeste ca poate exista si o alta relatie intre voi