| anonim_4396 a întrebat:

Bunăă! Vreau sa trimit o scrisoare către revista Cool Girl prin email, dar sincer nu am mai trimis pana acum nici un email si nu stiu cum să fac.Imi puteti explica? Unde dau ce trebuie sa fac.cum ar trebui sa procedez? dau fundita.kiss

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Acolo in drepta, unde iti apare plicul la mess, dai pe el, ti se deschide pagina de mail si ai acolo sus unde unde scrie "compose message", dai click si ti se deschide o alta pagina cu mai multe rubrici micute, la prima, unde ai "to" scrii adresa de e-mail catre care vrei sa trimiti mailul, apoi mai jos la "cc" tot adresa aia de e-mail, si pe urma ai "subject", acolo dai un titlu mailului care vrei sa il trimiti, poti sa scrii un "Buna ziua" sau ceva, iar mai jos poti sa selectezi tipul de scriere, culoare, etc! si putin mai jos, poti sa scrii ceea ce vrei sa trimiti! apoi, acolo la stanga mai sus ai "send" dupa ce ai scris ce aveai de scris, dai click acolo!
Bafta!