| An0nimus73663 a întrebat:

Bunaaa, am o intrebare pentru fete. Am gasit la magazin un set de unghii false si sunt efectiv superbe dar nu sunt din acelea cu banda si libiciul din kit este din acela ff putin si ff slab.Mama mi-a zis ca sub nici o forma sa nu folosesc super glue sau picatura si am auzit de la mai multe persoane ca as putea sa dau cu lac de unghii si sa se lipesc asa. A incercat cineva? Daca da, merge? Si cum se dau jos usor?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 anisori tu vrei unghii false?
De ce?

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu folosesti un lipici de calitate destinat pentru unghii, chestiile alea din plastic vor cadea pur si simplu cand ti-e lumea mai draga.Stiu cum e cand iti place foarte mult aspectul, insa trebuie neaparat sa te gandesti si la functionalitate.

| sammie a răspuns:

Buna! Eu nu ti-as recomanda oricum sa iti pui unghii false cu lipici deoarece iti vei distruge unghiile 99%.