| Anonima163333 a întrebat:

Bunaaa!

Deci, ieri am primit rezultatele la simulari (sunt clasa a 8a) si sunt destul de dezamagita de nota la mate...am luat 8, 35.
Eu ma consideram buna la mate, am avut note de 9 si 10 la clasa, la testele de antrenament pe care le faceam, luam note de peste 9... si speram la o nota de minim 9.20 in examen, dar dupa aceasta simulare am fost foarte demoralizata si nu cred ca o sa-mi pot atinge obiectivul sad

Cum sa imi recapat increderea in mine? Credeti ca va fi mai usoara evaluarea decat simularea?
Daca fac 1 test pe zi (exceptie cand am meditatii, adica de 2 ori pe saptamana), credeti ca pot creste 1 punct pana pe 16 iunie, ca sa iau si eu un 9, 30-9.40? happy
La romana stau bine, am luat 9, 5 in simulare. Profesoara mea de la clasa spune ca as putea sa iau 9, 90 la romana happy

Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dezamagaita de nota la mate...am luat 8, 35"

hai să fim serioși, ai notă mare!

| elemonis a răspuns:

Buna!
Capul sus. Nu te simti demoralizata.
Tu invata in continuare. O sa vezi ca toate eforturile tale vor da roade. Poate a fost o zi mai putin buna pentru tine si/sau din cauza emotiilor ai mai gresit.
Incurajeaza-te in fiecare zi. Spune-ti ca va fi totul bine, ca tu poti, ca vei trece cu bine.

| Anonima163333 explică (pentru elemonis):

Mulțumesc mult!
Intr adevăr, am avut emoții și am greșit la exerciții banale și la redactare.sad