| Creattzaa a întrebat:

Bunaaa! happy
Mai am putin si o sa trebuiasca sa ma inscriu la facultate si nu stiu ce sa aleg: medicina sau psihologie?
Voi ce pareri aveti?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Daca ai ocazia sa alegi, eu zic sa alegi medicina. E mult mai de pret aceasta meserie decat psihologia.
Gandeste-te ca sanatatea oamenilor depinde de un medic. Si acel medic poti deveni tu si sa ajuti oamenii sa se faca bine.

| dinhoo a răspuns (pentru MiruD):

Si sanatatea mentala e importanta. Depinde ce ii place ei mai mult.

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Da. E hotararea ei. Dar sunt mai mult ca sigura ca o sa aleaga medicina.
Am eu feeling-ul asta. happy

| dinhoo a răspuns (pentru MiruD):

Da, probabil. Fetele sunt mult mai atrase catre partea asta.

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Sunt doua facultati grele. La Medicina e si mai greu, multi ani de invatat. Ambele te invata ceva util, despre om. Depinde ce-ti place.

| bittersweetgirl a răspuns:

Mai bine psihologia. E foarte greu la medicina plus ca va trebui sa muncesti mai mult. Ca psiholog poti sa ai doar doua sedinte pe zi. Si o sedinta de o ora costa in jur de 100 ron.

| Creattzaa explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Si eu ma gandeam mai mult la medicina dar voiam sa mai aflu si alte pareri. :-D