| Mee2564 a întrebat:

Bunaaa TPU. Am adoptat de la un adapost de caini o catelusa in jur de vreo 2-3 luni. Am luat-o de acolo cu paduchi, dar am zis ca nu e problema se trateaza. Doamna doctor de acolo a fost foarte draguta si m.a trimis la ea la cabint ca sa imi dea o solutie sa ii fac baie tac-tik si niste picaturi pentru ceafa. I.am facut deparazitare interna si externa, totul bine. Mai ramasese paduchi de rezolvat. Ii facusem doua spalari ( trebuie una la saptamana si atunci ii dau si cu acea solutii) si tot nu i-a trecut. In prima saptamana scapase de paduchi adica asa parea, dar avea niste cojite gen matreata prin blana. Am fost i.am facut si primul vaccin acum o saptamana si doctorita mi-a zis ca e normal ca are pielea uscata ca acei paduchi care au stat acolo a deshidrata..nu mai stiu dar ceva in genu a zis. A mai trecut o sapatama si am facut a2a baie. Dupa cateva zile vad ca ia.r avea cojite de alea si parca si oua de paduchi. Am fost i.ar la control cu ea. Mi.a mai dat niste solutie de aia sa ii fac baie si cam atat si mi-a zis ca mai arecativa paduchi. Ok. Acum 2 zile mi se pare ca vad o zona fara par in jurul guri lateral in forma de cerc si ies 2 fire mari din ea si e ca o galma.( cred ca.s mustati ceva) si mi se parea ca si in jurul ochilor s-a mai rarit parul. Ieri i.am luat sampon antiparazitar max biocide si zgarda. Menționez ca se si scarpina. I.am facut baita aseara. Azi mi se parea ca a pierdut mai mult par din jurul ochilor. Am citit pe net si ma ia groaza ca scrie o multime de boli ce pot face catei si muri. Chiar m.am atasat mult de ea si nu vreau sa pateasca nimic. Ii dau mancare purina friskies junior. Chiar mi.ar fii de folos un sfat sau vreo idee

2 răspunsuri:
| SueZz a răspuns:

Salut,

Ai mai pus aceasta intrebare si, ca sa vezi, ai primit si raspunsuri.
Continuarea spam-ului de intrebari poate duce la suspendarea contului.

| Mee2564 explică (pentru SueZz):

Ca sa vezi... care e problema ta? Nu poti dormi tu linistit ca am pus intrebarea de 2 ori in categori diferite? Wtf? Daca nu ai observat le.am pus pe ambele in acelasi timp pentru ca chiar am nevoie de niste raspunsuri si ajutor. Daca nu asta e scopul site.ul poti sa-mi "SUSPENDEZI" contul.