| UserNAmEANoNim a întrebat:

BUNAAA TPU, vreau si eu sfaturi.nu stiu ce sa fac...de cativa ani buni am un prieten cel mai bun si normal ca nu stiu in ce mod dar in atatia ani m-am ataşat mult de el si am realizat ca de fapt sunt chiar îndrăgostită. il iubesc enorm de mult, as face absolut orice pentru el...de curand el mi-a mărturisit ca si el ma place si a inceput sa devina foarte drăgăstos si astea, dar el avea o prietena de care imi zisese ca s-a despărţit, dar nu era asa...simt ca ma iubeşte si eu il iubesc...nu imi pot imagina viata fara el...am fost impreuna 1 zi dupa care singur mi-a recunoscut ca nu vrea sa ma raneasca.nu vrea sa raneasca pe nimeni si ca el inca era cu "ea"...de uitat nu il pot uita. nu stiu ce sa fac.va rooogg sfaturi.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Poate ca tu tii la acest baiat si poate ca tu crezi ca el te iubeste...gresesti.
Daca nu poate sa renunte la acea fata atunci este clar ca o iubeste mai mult decat pe tine. Scuze! Totusi este de apreciat faptul ca nu a vrut sa-si bata joc de sentimentele tale.
Chiar nu ai ce sa faci...nu ai cum sa distrugi relatia lor frumoasa. Tot ce poti sa faci este sa astepti daca vrei...cine stie poate o sa se certe vreodata si o sa vina la tine acel baiat.
Totusi...ti-ar conveni sa fii roata de rezerva?
Ori se desparte de acea fata ori il lasi in pace sa-si traiasca viata. Stiu ca este greu sa-l uiti dar nu ai ce sa faci, nu este ca si cum ai ucide acea fata ca sa nu mai ai rivale...
Plimba-te prin oras/natura (prin parc IDK) iesi si intalneste persoane noi. Printre ele o sa intalnesti tu un baiat care sa te inteleaga.
E lumea plina de baieti buni dar trebuie sa cauti cu atentie.
Cheama-ti niste prietene pe la tine sau cheama-le sa mergeti impreuna prin oras si distrati-va! Nu te mai gandi la acel baiat. O sa-l uiti cu timpul.
Succes!

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nu te baga peste relatia lui, el e cam nesimtit, isi bate joc de fata aia deoarece vorbea cu tine cand era cu ea. Eu zic sa stai in locul tau si cand se va desparti va veni el daca e interesat.

| DenisaMuntean a răspuns:

Hei, pai ar fi cazul sa nu te bagi intre ei dar sa ii spui ceea ce simti. Probabil nu vei rezolva nimic.Incearca sa il uiti stiu ca e greu dar sunt multi baieti pe lumea asta.

| UserNAmEANoNim explică:

Multumesc...da pai...in nici un caz nu vreau si nu am cerut vreodata sa il vad nefericit...deci logic ca nu m.as baga niciodată peste ei...nu m.as baga niciodată peste o relatie...si atata timp cat ea il face fericit....si eu sunt...dar oricum...ma îndoiesc ca... l.as pute uita vreodata... poate ca aveti dreptate... timpul le rezolva pe toate