| babydolldeea a întrebat:

Bunaaaaa, ammm... daca am facut sex protejat cu prezervativ cumparat de la hipermarket si fff bine ambalat ce sanse am de o sarcina nedorita? intreb findca mi-a intarziat ciclul 2 zile dar problema este ca eu am ciclu neregulat si inca o intrebare cum pot sa imi dau seama ca am o sarcinanedorita? findca stiu ca se mai intampla sa mai ai menstruatie 2 3 luni dupa ce ai ramas insarcinata

Răspuns Câştigător
| A12NDRA a răspuns:

In primul rand ai sanse sa ramai insarcinata 1 la 1000.In al 2-lea rand daca iti intarzie 2 zile nu este absolut nimic.In al 3-lea rand dupa 20 de zile de la contact poti sa te duci sa cumperi de la farmacie un test de sarcina ca sa fii sigura.Succes!

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Sunt şanse slabe să fi rămas însărcinată; asta se întâmplă dacă prezervativul era spart. Poţi să îţi dai seama dacă eşti însărcinată făcând un test de sarcină la 21 de zile de la contactul sexual.
O seară plăcută happy!

pa, pa.

| Romancutza a răspuns:

Daca tu spui ca menstruatia nu-ti vine regulat, mai asteapta ceva timp.Nu cred ca esti insarcinata, dar sa stii ca un test te-ar putea ajuta enorm, totusi fa-l cat mai repede, pana nu va fi prea tarziu.

| babydolldeea explică:

App prezervativul era de calitate ( durex extrasafe) numai dinacesta folosesc

| DenisSa_6267 a răspuns:

Si eu fac sex tot cu prezervativ.[dar din fericire prietenul meu nu ej. niciodata in ellaughing)]
Pai daca il ai neregulat nu ai de ce sa te sperii imediat asa.acum depinde si de calitatea prezervativului.
Pai din cate stiu eu greata, ametzeli. din astea. in fine.
ti-as fi zis de test de sarcina dar nu stiu exact dupa cat timp trebuie facut sa ti dai seama daca esti sau nu gravidahappy intereseaza`te si tu cum e cu testul si vezi.
succes:*.