| monica13 a întrebat:

Bunaaaaaaaa tpuuu! cine ma poate ajuta si pe mine cu niste modele de subiecte de examen de bilingv engleza?(si oral si scris, nu conteaza...)big grin am joi examenul sad ati putea sa imi ziceti si mie daca e greuu? cel mai bun raspuns primeste o fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Windswept a răspuns:

Nu e greu, mai ales comparativ cu Cambridge-ul.Dar daca nu te pregatesti, nici usor nu e..cred.La oral iti va da un text din care va trebui sa explici anumite chestii...sau sa iti spui opinia.Mie mi-a picat despre Jamie Oliver, iar unui coleg despre basketball.La scris, lucruri usoare gen "fill the right verb form in the brackets", etc. Daca inveti din carte, sau de pe modelele de pe net pe care le gasesti cautand "subiecte examen bilingv engleza" sigur vei face bine.Succes!