| cryssmelly a întrebat:

Bunna, vreau sa va pun o intrebare, dar va rog raspundeti sncer.cititi Biblia, sau sunteti pasionati sa cititi despre"lucruri"si "povestiri"din ea? Daca cititi cum va simtiti dupa? eu ma simt,, nu stiu, bine!

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Cand ai ocazia sa citesti si te concentrezi asupra acestui lucru o sa observi ca ai o stare de liniste interioara, pace sufleteasca si impacare cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu citesc Carti sfinte atunci cand pot, cand simt nevoia si am timp, recunosc, am perioade cand le citesc mai des, si altele cand nu mai apuc. In rest ma rog lui Dumnezeu atat cat imi permite timpul,

Ce stare simt? Ma inalta, ma face sa ma simt impacata, si totodata suparata pe mine ca nu pun mai multa credinta, sa ma apropii cat de cat de sfintenie!