| alexutza222 a întrebat:

Busuiocul de pus sub perna de Boboteaza trebuie neaparat sa fie sfintit sau pot folosi si din asta din piata? Oare maine pana in ce ora gasesc la biserica?

Răspuns Câştigător
| heyromania a răspuns:

Nu stai linistita! Daca casa parohiala e in curtea bisericii poti sa te duci oricand, daca nu pana la vreo 12, sau intereseaza-te de la cat e vecernia. Eu zic ca nu are voie parintele sa-ti ceara bani pentru un firicel. Totusi, i-ati un leu si pune in disc sau in cutia milei.

2 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Nu, busuiocul din piata nu e bun, dar maine mergi la biserica si sigur iti va da!

| alexutza222 explică (pentru heyromania):

Multumesc de raspuns, oare pana la ce ora gasesc busuioc la biserica si costa bani( ca sa stiu sa-mi iasu la mine)?

| heyromania a răspuns (pentru alexutza222):

Nu stai linistita! Daca casa parohiala e in curtea bisericii poti sa te duci oricand, daca nu pana la vreo 12, sau intereseaza-te de la cat e vecernia. Eu zic ca nu are voie parintele sa-ti ceara bani pentru un firicel. Totusi, i-ati un leu si pune in disc sau in cutia milei.