| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa fac? Nu mi s-a mai oprit menstruatia de pe 18 mai... e ffff abundenta, e prima data cand imi vine, dar chiar asa, sa se umple 40 de absorbante intr-o zi, dar o zi e tare o zi nu se uple nicii unul. de exemplu acum am stat pe scaun 30 min si am schimbat 4 absorbante, n-am ce face, ma simt uda. si curge sipe chilot... schimb chilotii de 5-6 ori pe zi, ca uit sa-mi shimb absorbantul. Azi in excursie aveam pantalonii albi si erau plini de sange, radeau toti baietii si eu nu stiam de ce.
A venit doamna la mine si mi-a zis :-Esti pe stop?
eu:Nu, domna.
Ea:Intoarce-te cu spatele!
Imi era asa rusine...
Am ajuns acasa cu pantalonii uzi pana la genunchi, fara exagerare...
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu este normal, mergi la medic, probabil o sa iti dea niste pastilute si o sa fie bine.
Si ca un sfat pentru viitor: intotdeauna cand esti in perioada asta, evita sa te imbraci in pantaloni albi sau deschisi la culoare si fustite / rochite scurte. Cel mai bine poarta o pereche de blugi sau pantaloni negri, pentru ca daca se intampla un accident, macar nu se vede. Si sa ai mereu la tine, in geanta, absorbante de rezerva. Pe parcurs o sa iti dai seama care sunt cele mai bune pentru tine, pentru ca nu toate sunt la fel de bune.

3 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Spune-i la mama ta si mergi la ginecolog! big grin el/ea o sa stie ce sa faca.

| EmmyRock a răspuns:

Trebuie neaparat sa te duci la un doctor ginecoloc sa vezi ce s-a intamplat. El este in masura sa iti puna un diagnostic si sa vada cum sa rezolve problema pentru ca sincer nu este normal. straight face De chestia ca au ras baietii, mi se pare o porcarie adica daca n-ar mai exista menstruatie n-ar mai exista nici copii deci parerea mea este ca cei care rad de asa ceva rad de existenta lor!

| anabahebak a răspuns:

Mergi la doctor...