| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Cam ce ar trebui sa stiu daca vreau sa-mi achizitionez o tigara electronica, ce trebuie schimbat la ea, care nu sunt prea nocive, etc? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se schimba asa numitele consumabile care sunt : cartusele cu lichid si uneori si atomizoarele si/sau clearomizoare. Dupa o folosire mai indelungata ar putea apare si necesitatea de a se schimba si bateria/acumulatorul.
http://www.te20.ro/consumabile-tigari-electronice.html

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic vapatul (inhalarea de vapori) nu este nociv sanatatii deoarece nu se inhaleaza fumul care are un anumit continut de gudroane rezultat in urma arderii tutunului si a foitei de hartie, asa cum se intampla in cazul tigarilor cu tutun sau a pipei. Glicerina vegetala din cartus (care se vaporizeaza) poate sa aiba un anumit continut de nicotina sau sa contina doar anumite arome. In consecinta esta unanim acceptat faptul ca tigarile electronice sunt nepoluante si nu afecteaza sanatatea celui care-l foloseste si nici a persoanelor din apropiere. Sanatate.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 explică (pentru corbulalbrosu):

Merci fain, dar totusi, ce trebuie schimbat la ea daca vreau sa o folosesc pe termen lung? Stiu ca ceva trebuie inlocuit din timp in timp.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Se schimba asa numitele consumabile care sunt : cartusele cu lichid si uneori si atomizoarele si/sau clearomizoare. Dupa o folosire mai indelungata ar putea apare si necesitatea de a se schimba si bateria/acumulatorul.
http://www.te20.ro/consumabile-tigari-electronice.html