| Morincet a întrebat:

Cam ce cadou as putea sa cumpăr pentru un majorat la un prieten? (Cadourile sunt necesare sau se pot da doar bani?)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Dacă nu are, îi poți cumpăra un portofel sau un ceas de fitness. Sau, dacă știi că are anumite pasiuni, te poți orienta spre latura respectivă. De exemplu, dacă prietenului tău îi place să citească, cumpără-i niște cărți pe care și le dorește. Sau dacă îi place să călătorească, cumpără-i o hartă pe care poți răzui destinațiile pe care le-ai vizitat sau un GoPro.
În general, dacă nu vrei să te complici cu cadoul, poți să îi oferi bani - 100 de lei sunt de ajuns.
Îți urez numai bine!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cum e ca persoană și cât sunteți de apropiați. unii preferă banii ca să pună o sumă frumoasă de-o parte și să-i foloasească cum cred. alții sunt mai sentimentali și preferă cadourile și efortul depus pentru alegere sau un cadou care să arate că știi ce-și dorește... dacă nu știi, mai bine dai bani decât să iei ceva la nimereală, părerea mea.

| mstefan27 a răspuns:

La majorat, direct bani, eu asa am primit de la toti, si la toate majoratele asa am facut si eu, se oferă aproximativ 150 200 lei.
E mult mai bine să i dai bani, sunt mai folositori.

| bulers a răspuns:

Un parfum