| Denisa183 a întrebat:

Cam ce greutate ar trebui sa am la 14 ani si 1.62 cm?

Răspuns Câştigător
| CandyHearts a răspuns:

52 de kg...se face 62 cm - 10=52 kg... asa se calculeaza la fete iar la baieti inaltimea trebuie sa fie egala cu kg adica 1.62 baiatul sa aiba 62 de kg happy

4 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

50 -52 kg.

| Lovelyix a răspuns:

Intre 48 - 55 happy. Bye

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! kiss La varsta si la inaltimea ta, greutatea ideala ar fi de 52 de kg(cu 10 mai putin decat numarul de cm). Insa poti avea si mai putine, sau un pic mai mult, nu este nici o problema! Funda?

| ViperyX a răspuns:

Greutatea trebuie sa fie mai mica decat inaltimea cu 10 adica vreo 52 de kg maxim.