| florilaleletrandafiri a întrebat:

Cand cel mai bun prieten te insala ce faci? ce sa fac :O:O a fost singura in care am avut in credere si ea? de ce tocmai mie de ce mei? ca sa fac? so iert pentru ca ma mintit si s-a prefacut? funoaiaaa

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand cel mai bun prieten ma insala, inseamna ca niciodata nu mi-a fost cel mai bun prieten. Asta inseamna ca voi deschide ochii si in acelasi timp se va crea un zid invizibil intre noi, iar relatia noastra se va rupe de tot sau in cel mai bun caz se va raci. Daca te-a mintit si s-a prefacut inseamna ca nu merita.Eu una nu as ierta asta,dar alegerea o iei doar tu. Cine se preface in fata ta o data,te minte,o va face si a doua oara. Si daca nu o va face, eu prefer sa nu risc. Asta iti recomand si tie. Apropiete-te de oamenii care chiar merita, care te apreciaza pentru ceea ce esti si nu te insala. Bafta!

| apalipis a răspuns:

Nu cred că ai ceva de făcut decât să iți urmezi viața.Cât despre iertarea ei.nu cred că ar fi o soluție. Dacă te-a inșelat, o poate face a 2-a oara.Dar,dacă ai încredere în ea și dacă crezi că nu o să mai facă ceea ce a facut încă o data, merită să ii dai o șansă. Totuși, suntem oameni și fiecare merităm o a 2-a șansă dar trebuie să aratăm că suntem interesati de o a2-a șansă.Ea ți-a fost cea mai bună prietenă nu înțeleg de ce te-a mințit și de ce s-a prefăcut.asta nu pare a fi prietenie. Dacă ea își cere scuze si vezi că ii pare rau, dă-i o șansă pentru că nu ai nimic de pierdut.Dar dacă vezi că nu îi pasă încât să o ierți.nu se merită.Și ai mare grijă de acum înainte cu acești "prieteni" pentru că atunci când te aștepți mai puțin, te trădează. So, gândește-te și vezi dacă merită să o ierți. >big grin

| dulcykaLy a răspuns:

Daca consideri ca ti-a fost prietena buna, si ea regreta. atunci oricine merita o a doua sansa. de tine depinde daca poti treci peste asta!