| Stilskin a întrebat:

Cand credeti ca oamenii sufera cu adevarat? Pentru ceva de care s-au atasat foarte mult sufleteste? Sau pentru lucruri de valoare ( bani, bijuterii )? Credeti ca oamenii si-ar da toata averea pentru o persoana iubita? S-au si-ar da averea pentru ceva nefolositor cu adevarat? Stiu ca depinde de gen dar astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Maria_7883 a răspuns:

Buna Alyyn!
Eu sunt de parere ca un om sufera cu adevarat pentru o persoana pe care o iubeste si cu care probabil este certat sau a pierduto.
Nu vad de ce bnanii sau bunurile, in general lucrurile acestea materiale ar trebui sa provoace suferinta unui om cat timp acesta este capabil sa produca banii necesari cu care sa isi procure respesctivele lucruri.Vezi tu, poate o sa dau un clisee dar faza cu "banii nu iti cumpara prietenii, sau iubirea" este chiar adevarata.
Cam atat am avut de spus.
Numai bine iti urez!

1 răspuns:
| Andreea_7000 a răspuns:

Eu as suferi cand as pierde ceva d care m-am atasat sufleteste! si mi-as da toata averea pentru persoana iubita