| sHellby a întrebat:

Cand iti curge sange pe nas inseamna ca ai ciclu? :-s Dau funda, urgenttt!

19 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Când ți-o ieși pruncul pe nas, înseamnă că da.

Apropo, poate dai un interviu în care descrii senzațiile sexului nazal, așa, să nu murim proști.

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Nu,inseamna ca de proasta ce esti iti curge sange din creier.Pa!

| Dina a răspuns:

Nu,nici de cum(suna amuzant sau ciudata intrebarea dar ok). Asta inseamna ca ai stat prea mult la soare si ai ameteli.)

| Dina a răspuns:

DeyaUcideVisse-da tu cred ca ti-ai pus pitaciokul...(raspunde de tine, nu de altii)

| DeeaUcideVisse a răspuns:

laughing ` Doamnee cati au pus botu la intrebarea asta...

| DeeaUcideVisse a răspuns:

@Dina tu esti prima care ai pus botu'
pentru cultura ta generala straight face stau cam mult pe la T/A si m-am prins ca @sHellby face trolling

pace peace sign

| Alllllexandra a răspuns:

laughingcum sa ai ciclu daca-ti curge sange pe nas?laughing)nu au nicio legatura una cu alta.nu stiu cine te-o mintit dar nu crede astatonguesucces

| CannbalCorpse a răspuns:

laughing Nu dragă!
Câte bazaconi sunt pe lumea asta
Inseamnă că ti s-a spart o venă din nas

| MescaMascalina a răspuns:

Da, ai. Zi mersi ca nu ti-a intrat creierul la menopauza.

| Mikka09 a răspuns:

NUUhappyhappy nu inseamna astabig grin funda?

| daddu a răspuns:

NU,ciclu ai dupa varsta de 12 ani sau aproape de varsta asta, si nu iti curge sange pe nas, o sa iti explice mama ta la timpul potrivit.

| dededydy a răspuns:

NU! Inseamna ca ai lipsa de calciu! Funda?

| rosesonfire a răspuns:

Nu,draga mea, nu happy
Ti s-a spart o vena in nas.
Ciclul curge din pasarica, mai pe romana spus

Bafta :*

| anonimaa19 a răspuns:

Nu. laughing. sangerarile nazale sunt curgeri de sange ca urmare a ruperii(sau cresterii)permeabilitatii vaselor sangunewinking. sper ca team ajutat.biologia asta

| redtulip a răspuns:

Nu, pentru ca ciclul nu iese pe acolo. Daca iti curge sange pe nas inseamna ca ai o hemoragie cum poate te-ai lovit sau scobit in nas.

| sHellby explică:

Pot sa imi pun un tampon in nas?

| MyMix a răspuns:

Nu insemna ca ai ciclu ti se fractureaza o vena care produce fisurarea e din 3 motive:te scarpini in nas, te-ai lovit, ai deviatie de sept

| Gweeen a răspuns:

NU rolling on the floor
Cea mai tare intrebare.
Bafta!

| Aduuu a răspuns:

E ciudata intrebarea, sincer! :-s

Nasul nu are nici o treaba cu menstruatia. straight face

Menstruaţia este o sângerare vaginală normală, care apare la femei o dată pe lună şi care durează câteva zile (de obicei, între trei şi şapte zile). Ovarele femeilor elimină, în fiecare lună, câte un ovul. Ovulul se deplasează din trompa uterină spre uter. Dacă ovulul a fost fertilizat, uterul este locul în care se va dezvolta fătul, iar menstruaţia încetează să mai apară. În momentul în care organismul realizează că în uter nu creşte niciun făt, ovulul împreună cu membrana sunt expulzate prin vagin. În acest moment se produce ceea ce numim menstruaţie.

Menstruatia are loc tocmai in partea cealalta a corpului si crede-ma, nu are nici o treaba cu nasul! Asa ca stai calm...Totusi,ce-ti veni cu intrebarea asta?