| mateisitudor a întrebat:

Cand ma întâlnesc prima dată cu o fata face to face, după vorbitul online, ar trebui să îi duc ceva? O floare sau ceva? Sau doar sa fac o bună impresie si e de ajuns? Avem 17 ani ani doi

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E sufiicentă impresia bună. dacă îi duci flori o să-și dea seama din prima de intenții și o să se piardă curiozitatea aia de început. dacă chiar vrei puteți să vă plimbați pe afară și să intrați așa random la un magazin și să-i cumperi o ciocolată, mi se pare mai fain și de efect gestul decât să te duci cu floarea de la început

| CodrutElian1990 a răspuns:

O singura floare, nu buchet. Asa este frumos cand te intalnesti cu o fata. Nu o sa-i fie greu sa duca firul de floare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zic ca e mai important sa faci o impresie buna. Daca te place nu ii va pasa de flori. Daca nu te placa va gasi o consolare in florile pe care i le duci. La 17 ani linistit poti merge aranjat bine si atat. Sa va cunoasteti. Inca nu va faceti planuri de nunta asa ca stai linistit si ia lucrurile incet happy

| Adrian5575 a răspuns:

Poti sa iei un buchet de flori, nu e asa scump. O sa se bucure mult si o sa vada ca te-ai gandit la ea. Un gest mic conteaza foarte mult, mai ales la prima intalnire. Nu conteaza daca o sa avanseze relatia sau nu.

| mateisitudor explică (pentru Adrian5575):

Super misto. Avem un dubiu in general laughing Daca ii iau o floare/ buchet, ar trebui sa il tina dupa ea pe parcursul intregii intalniri, nu? happy Nu e incomod?

| Adrian5575 a răspuns (pentru mateisitudor):

Gestul conteaza. Nu te mai gandii la toate detaliile laughing

| Reghqen a răspuns:

Nu cred ca ar fi necesar să ii duci ceva fiindcă trebuie să va cunoașteti mai bine încă.
Aranjează-te, îmbracă-te bine, parfumat, fa-ți barba, pensează-te puțin, frumos, elegant, ingrijit, taie-ți unghiile, fii tu însuți. Floarea ar trebui să i-o duci după câteva întălniri atunci când fata a ajuns să te cunoască mai bine. Nu poți să știi dinainte dacă ii faci o impresie bună sau nu, va întălniți și aflii vorbind cu ea, dacă o faci să se simtă bine cu tine, o faci să râdă altceva nu ii mai trebuie. Stai liniștit, o să fie totul bine, fii relaxat și mai ales fără rușine și nu te bloca atunci când vorbești, fetelor nu le place chestia asta ci le place să fie hotărâți, siguri pe ei și de ceea ce vor. happy

| Instax a răspuns:

Buna! In primul rand, fata ar aprecia foarte mult o simpla floare. Dar, mai important, in mesaje cu toții suntem mai chill&fun. Daca nu esti asa si face2face o vei dezamagi groaznic si isi va pierde interesul extrem de repede. Daca crezi ca nu ești asa si in viata de zi cu zi, mai bine nu.