| mateisitudor a întrebat:

Voi cand va intalniti pentru prima data cu o fata ii duceti ceva? Prima data cand va intalniti face to face dupa vorbitul online

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu-i duce, e gest de disperat. poți să-i iei random o înghețată când vă vedeți și se face contextu de așa natură, e un gest mai fain decât să te duci cu florile sau ciocolata de acasă

10 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu-i iei nimic la prima intalnire omule, nici macar flori. Voi sigur va intalniti oriunde altundeva decat la ea acasa. Vrei sa se plimbe cu ele in mana pe tot parcursul intalnirii? Ar fi jenant si pentru ea. La prima intalnire se iese la o terasa, la un restaurant, cadourile vin dupa ce relatia se leaga. Nu trebuie sa iti ''cumperi'' relatia cu cadouri. Nu mai suntem in secolul 18. Un buchet de flori sau un cadou de orice fel se duce in momentul cand vii la ea acasa. Mai ales daca-i intalnesti si parintii.

| AndaAlexandra a răspuns:

Mie nu îmi place când un băiat îmi dă ceva de la prima întâlnire. Stiu ca multe fete așteaptă ceva de la prima întâlnire, nu si eu. Nu stiu cate fete mai sunt ca mine dar nah... Adică, daca sunt alergica la polen sau nu îmi plac florile deloc. Sau daca sunt diabetica si tu imi aduci ciocolată sau bomboane... happy
Cel mai bine e să te orientezi pe parcursul întâlnirii, o mai cunosti si tu mai bine.
Sper ca nu te-am încurcat mai tare big grin

| mateisitudor explică (pentru AndaAlexandra):

Nu am gândit o niciodată asahappy

| AndaAlexandra a răspuns (pentru mateisitudor):

big grin
Bine, acum... ii poti duce ce vrei daca asta iti doresti. Poate pentru ea conteaza.

| lussa a răspuns:

Sunt fata. Depinde si de locul in care iesiti, dar nu ar fi rau sa ii daruiesti un trandafir alb. E un gest politicos si elegant.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru lussa):

Politicos si elegant e sa ii duci flori, doar daca o iei de acasa, daca nu ar putea sa fie inconfortabil pentru fata sa se plimbe cu florile in mana!

| mateisitudor explică (pentru lussa):

Dacă doar ne plimbam prin oras? Ce părere ai

| lussa a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Un singur trandafir nu cred că este atât de inconfortabil.

| lussa a răspuns (pentru mateisitudor):

Ar fi frumos un trandafir din punctul meu de vedere. Sau poate sunt eu prea old school. Cum crezi ca e ok.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru lussa):

Daca tie iti place, n-am nimic impotriva happy