| PinkY a întrebat:

Cand nu mai esti copil, ai murit demult. Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| dd9em4 a răspuns:

Sincer, da.Chiar si pe la 40-50 de ani ar trebui sa avem momentele noastre de inocenta si puritate.Copii sunt mereu cu sufletul curatthinking deci sa zicem ca daca nu mai suntem copii chiar pierim thinking spiritual vorbind.

8 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Nu. A murit copilăria, dar tu continui să trăieşti în alte "episoade" din filmul vieţi tale.Adică, urmează pubertatea, adoleşcenţa, apoi devi adult, bătrân şi apoi, urmează pasul greu, moartea. Sper că te-am lămurit. kiss

| anss23 a răspuns:

Pe de o parte, da.

| Pupily92 a răspuns:

Pai? tu esti moarta? iti moare copilaria(doar daca vrei tu. daca esti mai copilaros "traiesti" mai mult, nu "mori " asa de repede) dar nu si tu

| Robert5678 a răspuns:

Cand nu mai esti copil, intri in lumea din secolul 21, adica o monotonie de te ia dracu doar ca sa poti avea o felie de paine, lucrezi de iti ies ochii, intr-un oras poluat etc...deci da, privind asta dintr-un anumit fel, ai murit...

| Cosman a răspuns:

Cuvantul moarte este un nonsens; nu are corespondenta in real.Suntem aici, ca trimisi ai Lumii Spirituale, pentru anumite motive mai greu de inteles(probabil scoala, maturizare, calire).
Dupa cateva salturi in lumea fizica copilarie, adolescenta, maturitate, batranete, urmeaza un salt urias de revenire Acasa.
Important este cu ce bagaj de: credinta, intelepciune, bunatate, iubire, toleranta, generozitatate vom reveni de unde am plecat.
Viziteaza: www.tineri-fericiti.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva spunea candva ca,"copilaria e un taram al tuturor si al nimanui", deci nu mori dar o sa ai intotdeauna regretul de a nu fii impartasit mai multe momenta placute "fata de tine", si iar vei vrea sa fii copil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt d acord cu afirmatia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat intrcat noi intotdeauna vom avea suflet de copil un suflet inocent care nu trebuie ranit.chiar daca suntem la batranete tot timpul ne vom gandi la momentele din tinerete pentru a putea trece mai usor in viatahappy