| louis3 a întrebat:

Sunteti de acord cu "cel mai bun prieten esti chiar tu?"

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Avand in vedere prin ce am trecut pana acum eu nu is d acord cu asta.si am sa iti explic dc
sunt d acord cu faptul ca eu ma cunosc p mine mai bine decat oricine altcneva insa eu am avut norocul sa intalnesc niste prieteni care chiar ma cunosc uneori mai bine decat ma cunosc eu p mine sau stiu mai bine ce trebuie sa fac in unele mom. uneori fac lucruri fara sa ma gandesc, mai ales cand sunt nervoasa si atunci prietenii mereu au stiut sa imi de o palma peste mana si sa imi zica nu face asta deoarece iar o sa iti para rau.eu singura nu eram in stare sa ma abtin sa fac lucrul acesta.sau in mom in care stric ceva stau d vb cu ei si mereu ma ajuta sa repar ce am stricat.
p d alta parte sunt total d acord cu faptul ca nu trebuie sa avem incredere depina in nimeni decat in noi insine.sunt multi oameni care iti vor fi prieteni doar atat timp cat o sa le fie lor bine sa iti fie prieteni iar in mom in care vei avea tu nevoie d ei nu ii vei mai gasi.am patit si eu asta motiv pentru care am invatat ca incredere deplina pot sa am doar in mine insami si ca nu toti oameii care sunt in jurul meu imi sunt si prieteni.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mereu.Nu se merita sa ai incredere in nimeni.Grav e cand nu mai ai incredere nici macar in tinewinking

| Veve :X a răspuns:

Da sunt de acord dar doar in anumite privinte. adica atunci cand ai o problema si nu sti ce sa faci trebuie un astfel de prieten bun pentru a te sfatui dar cand e vorba de ``intamplari`` placute pe care nu vrei sa le afle nimeni atunci da, tu esti cel mai bun prieten al tau si poti avea incredere in el happy

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Da, pentru ca toti pana la urma o sa te dezamageasca.

| lays a răspuns:

Nu chiar... uneori ai nevoie de sfaturi si de sprijin pe care nu ti le poti oferi singur.cand esti trist ce faci? tii in tine? mai bine zici unui prieten.eu asa gandescbig grin

| Adella05 a răspuns:

Acum cateva saptamani nu credeam asta. dar cineva mi-a confirmat.

| rebeca a răspuns:

Corect, din punctul meu de vedere, ar fi "cel mai bun prieten esti DOAR tu".

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Nuuuuuu, deloc.eu sunt cel mai mare dusman al meu, serioshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate faza cu "cel mai bun prieten esti chiar tu" este o porcarie, insamna ca vrea CEVA. Din pacate am undeva la 2000 de prieteni adunati dar decat 1 e adevarat si ala ma asteptam cel mai putin.Persoana care o credeam ce'a mai de incredere si cel mai bun prieten si din spusele lui "era un sentiment reciproc " pana cand a fugit cu fata pe care am iubit'o.Prietenia se castiga prin respect si incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu e mama big grin ea nu te tradeaza niciodata