| GulDan a întrebat:

Cand sunt in fata unor fete(necunoscute) incep sa transpir..si nu ma simt confortabil...

Daca vorbesc cu ele incepe sa-mi bata inima...

Sper ca nu am ceva.pot sa imi revin cu timpu?

5 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

Salut! pai poate fii din cauza hormonilor... esti si timid cred...Mult noroc! si fii mai curajos, data vitoare big grin

| Ralucagreen23 a răspuns:

Bună.
Chiar am început să răd. laughing
Stai liniștit,nu e nimic rău cu tine.
Sper că ești băiat laughing))
Ideea e că atunci când ești în preajma fetelor,începe să îți bată inima,unoeri în timp ce vorbești cu ele te pierzi și nu știi ce să mai spui,dar astea vor trece, vei vedea. :*
Faza e că totul se întâmplă din cauza hormonilor și mna...e logic. happy
O să vezi că de obicei, asta trece după ceva timp. Încearcă să îți faci o prietenă bună sau să vorbești cu cineva din familie, mai mică sau de aceiași vârstă cu tine, iar atunci când vorbești cu o fată de la școală să îți imaginezi că e o verișoară. Vei vedea că totul o să fie mult mai confortabil. :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralucagreen23):

Din cauza hormonilor? Din cauza hormonilor ai erectii laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralucagreen23):

Esti timid maestre.Trebuie sa scapi de asta. Uite,te ajut cu un sfat,dar in rest depinde de tine. Daca esti la scoala,pune o intrebare banala pe zi unei fete necunoscute (nu neaparat banala) de ex "Salut,stii unde e baia/clasa x/y /il stii pe ala/aia,e in clasa cu tine" Etc etc Ideea e ca trebuie sa treci peste blocajul asta,si daca le pui cate o intrebare pe zi unor fete necunoscute,cu timpul o sa iti treaca senzatia aia aiurea.E normala,stai linistit,si eu eram asa,dar tot vorbind cu ele mi-a trecut big grin Si spune-ti ceva amuzant in minte, ca sa iti schimbi starea, orice laughing Hai bafta! Daca nu ai inteles ceva, sau vrei sa iti mai zic ceva, lasa-mi raspuns.

| AndreescuMMO a răspuns:

Te temi ca te mananca, asa-i? sau de ce te temi? incearca sa-ti stapanesti emotiile altfel poti sa o dai in bara asa