| PumpkinDoll a întrebat:

Care a fost cea mai dureroasa experienta a voastra? Fizic vorbind(nu merge tasta).

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai mut emotional am suferit decat fizic

| Freya1 a răspuns:

Cand mi-am rupt genunchii...
Am mai avut experiente dureroase cand mi-am oparit mana (incheietura), cand mi-a intepenit gatul de la caderea de calciu, cand mi-a scos maseaua pe viu, cand mi s-a dat mana de la incheietura peste cap, cand am cazut de pe o bara de la 2 metri si m-am lovit de un fier de era sa mor...Dar nimic nu a fost mai dureros decat atunci cand am patit-o cu genunchii.

| PumpkinDoll explică (pentru Freya1):

Pfff,aiurea treaba cu genunchii.Tocmai ce am venit de la dentist, mi-a dat drumul la infectie cu doua anesteii si dupa ce a scobit acolo tremuram efectiv pe scaunu ala de durere(cred ca asta a fost cea mai dureroasa experienta cu maseaua)si cum ti-ai rupt genunchii?

| Freya1 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

"Norocul"meu ca pe rand nu amandoi o data.
O data am cazut intr-o rapa la tara si a doua oara din cauza ca am muncit mai mult si m-am fortat peste limita, am facut o miscare mai gresit mai brusca si pfff.
Am atacuri de panica numai cand simt ca ma sacaie ceva acolo ma pun jos si nu mai vreau sa ma ridic.O vreme mi-a fost frica sa merg cu masina, sa trec strada de teama unui accident si ca pot pati iar.
Stiu cum e cu puroiul si infectiile si mie mi-a scos doua masele plus putoiul de la radacina pe viu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mai mica am avut o criză de burta. A fost foarte nasol ca trebuia sa fac baie si am dansat înainte, iar după m-a durut putin burta. Ok... m-am întins putin in pat si atunci s-a accentuat. Nu mai puteam sa mănânc, nici sa stau dreapta. Si mi s-a mai întâmplat așa de vreo două ori acum un an, si tot anul trecut am ajuns la spital din cauza asta. Acum ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine, sănătoasă și că nu mai am nimic, mi-am rezolvat toate problemele de sănătate.

| Anabela777 a răspuns:

Am fost impinsa pe scari, cica "accidental".

| PumpkinDoll explică (pentru Anabela777):

De cate ''accidente'' am avut parte la scoala...

| andreeabobo a răspuns:

Cand mi-am scos maselele de minte de jos. Nu iti pot descrie in cuvinte ce durere am simtit si in timpul procedurii si dupa.
M-am documentat si parea a fii o procedura usoara, a doua zi chiar e ok sa muncesti,
pentru mine insa nu a fost asa. Maselele mele erau iesite foarte putin, a trebuit sa imi taie gingia sa le poata scoate... dar, nu prea a avut afect anestezia. In partea stanga am avut 2 injectii si in partea dreapta 3, da eram amortita dar am simtit durere mare si nu avea ce sa imi faca. In fine, a trecut procedura, dar vreo 4-5 zile aveam dureri mari de tot, practic traiam din calmante. A fost cea mai groaznica experienta a mea, cea mai dureroasa si nu as dori ca nimeni sa treaca prin asa ceva.

| PumpkinDoll explică (pentru andreeabobo):

Se poate sa fi avut infectie de n-a avut anesteia efect.Mie cand mi-a dat drumu la infectie, mi-a facut o anesteie si am stat vreo 4-5 minute, dupa ce a umblat acolo a vaut ca tot ma doare, mi-a facut inco o anesteie(nu merge tasta)o is doctorul ''Haide...ca mai mult d'atat n-are cum sa-ti amorteasca''Cand a bagat polioru in ea, am simtit de parca mi-ar baga cineva un cutit sub mandibula, incepusa sa ma doare si maxilarul si tampla, acasa am avut parte de o durere execrabila o juma' de ora.Cand a trecut eram cel mai fericit om de pe lumerolling on the floorDupa ce s-a uitat pe radiografie si l-am intrebat daca are infectie o fost ceva gen cu un ras ironic''Care din ele prietene?''

| andreeabobo a răspuns (pentru PumpkinDoll):

rolling on the floor Posibil sa fii avut, nu stiu ce sa zic. A fost un adevarat calvar. Asistenta dentistului nu a fost la munca si a fost alta asistenta cu el care nu ii cunostea cabinetul si iesea din cabinet si se ducea la ea in cabinet sa ia ustensilele iar doctorul dentist deja avea nervi. laughing Nu m-a lasat sa imi pastrez maselele sad Nu inteleg de ce.

| PumpkinDoll explică (pentru andreeabobo):

M-ai cam speriat putin la partea cu maselele de minterolling on the floorAm si eu una si e cariata ca dracu, nu e cariata pe varf e caria in spatele ei cum iese din gingie.

| andreeabobo a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Daca e "iesita" toata nu cred ca o sa doara prea rau. Doar ca are radacinile luuuungi, la mine au fost putin mai lungi decat jumatatea degetului meu mic, deci cativa centimetri. Depinde de fiecare om, la mine o fost o procedura mai complicata si nu inteleg de ce nu au vrut sa ma anestezieze complet, ideea e ca procedura s-a intamplat la un medic cu cabinet privat in Anglia, Romania poate sta mai bine la proceduri de genul. Sper sa nu treci prin ce am trecut eu daca ajungi sa o scoti!

| eusuntanonimsiatat a răspuns:

Alergam, m-a împins o fata și am căzut cu ochiul de un colt de la o cărămidă... Nu a fost foaaaaarte grav, dar a durut