| razadeluna a întrebat:

Care a fost cea mai recenta pedeapsa care ati primit-o de la parinti, si pentru ce?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Sa duc gunoiul timp de cateva zile pentru ca am raspuns happy.

| monyk a răspuns:

Buna, sincer nu mai tin minte pentru ca din fericire nu prea am primit pedepse la viata meahee hee, ultima oara cand am fost pedepsita cred ca a fost demult oricum, nu mai stiu exact cand, dar stiu ca nu m-a lasat sa mai ies din casa la plimbare, pentru ca am stat pe afara pana tarziu, nu am venit cand trebuia acasa, am fost amenintata ca nu mai ies deloc afaralaughing, dar a durat 1 zi supararea si am revenithee hee.

| Tourniquet a răspuns:

Sa stau afara, dar sa nu ma joc, sa stau pe banca rolling on the floor fiindca am dat in fiisa prietenei mamei straight face Are 6 ani si ma enerveaza at wits' end. Nu m-am putut abtine straight face rolling on the floor

April
| April a răspuns:

Ei, uite ca iti raspunde un parinte care si-a pedepsit fiul adolescent tocmai zilele astea.Pentru neefectuarea de teme din cauza de prea mult calculator, si prea multa imaginatie starnita de SG-1 la ore prea tarzii din noapte! Pedeapsa:sustragerea unui important cablu! Remedierea situatiei nu se va efectua prea curand din cauza de promisiuni repetate si nerespectate!(Sper sa ma tina supararea macar pana maine!)

| Ana a răspuns:

Sincer parintii mei nu ma pedepsesc si nici cand eram mai mica nu ma pedepseau, ca de... doar sunt fata cuminte blushing

| Bii26 a răspuns:

Nu mai stiu acum cat timphee hee

dar imi amintesc ca mama si tata m-au pedepsit 1 saptamana ca am stricat tastatura telefonului, acum[recent am stricato iar si ma bucur ca nimeni nu ma mai pedepsestelaughing]

| Coriii a răspuns:

Pe mine mama are aproape in fiecare zi nervi pe mine si... cand mai vede ca vorbesc toata ziua la telefon saw prin mesaje...straight facelaughing imi ia telefonul si imi citeste sms'urile si nu mil mai da 2 zile laughing)

| LCD a răspuns:

Acum un an... mi-au luat telefonul laughing
pentru ca mai mereu era pe silentios si nu puteau sa dea de mine.
''Daca oricum nu imi raspunzi, pentru ce iti mai trebuie telefon? ''
laughing l-am recuperat nu dupa foarte mult timp

| funnygirl a răspuns:

Nu am fost niciodata pedepsita pentru ca sunt fetita qminte laughing devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am primit nici o pedeapsa pana acum.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa spal vasele 2 saptamani, da ce eram prost sa le spal. Fugeam afara si veneam noaptea tarziu!winking

| Diana183930229 a răspuns:

Pai cea mai dureroasa sa zic care e si cea mai rea, a fost acum 2 saptamani cand am fost urecheata de mama vitrega pe motiv ca i-am tras scaunul in gluma cand a vrut sa se aseze. Este o senzatie naspa sa iti intoarca cineva urechea si mult timp. Dupa aceea mi-am dat seama ca am facut o gluma proasta.