| razadeluna a întrebat:

Ce pedeapsa luati de la parinti daca folositi cuvinte urate (injurati)?

17 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu mai primesc nici o pedeapsa. Inainte cand eram mai mic si orbeam urat... nu ma lasa la calculator, ma punea sa invat pentru scoala sau sa citesc din carti chiar daca nu era despre scoala. Acum daca vorbesc urat... doar ma imi spune sa vorbesc mai frumos si atat.

| kar1GaNNN a răspuns:

Pur si simplu o perioada nu mai imi ofera nimic, fie nu mai imi plateste internetu, fie nu mai imi cumpara mancarea care imi place, fie nu ma mai lasa seara pe afara cu prietenii, adica imi da ora fixa ca sa intru in casa.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Nu stiu ca ai mei injura mai mult ca mine. e greu sa tin pasul.

| anonima0101 a răspuns:

Eu nu am parintii asa comunisti, deci nu ma pedepsesc cand injur.

| untu a răspuns (pentru anonima0101):

Foarte rau face! Copii treebuiesc pedepsiti, ca sa inteleaga care este scopul educatiei, sa nu devina niste golani, mai tarziu ii vor multumi parintilor!

| DumnezeuTatal a răspuns:

De ce ai injura in fata parintilor?

Răspuns utilizator avertizat
| vladutzumuresan1996 a răspuns:

O saptamana fara PC, fara telefon, fara bicicleta, fara bani sau fara prieteni.

| flavius444 a răspuns:

Ma cearta!

| westwidestory a răspuns:

Daca ma intrebi de parintii mei, ei se uitau la mine ca la masini straine si ne certam. Uneori se ajunge la bataie, deh, se supara repede.