| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e motivul pentru care nu ar dura mult o relatie atunci cand amandoi sunt in aceeasi clasa? Mi s-a mai intamplat si a durat cam 1 an. Ideea e ca acum imi place de un coleg si el ma place dinainte... nu stiu daca ar merita sa fim impreuna, mi-e putin teama. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Daca exista dragoste, ea va exista in orice context.

| Carmen100 a răspuns:

Cred ca e din cauza colegilor. Prietenele tale se vor intrista ca nu mai stai cu ele si in cazul baiatului la fel. Mai e si din cauza dirigintelui cred, acum depinde ce fel de om e.
Poti sa incerci, de ce nu? ce ai de pierdut? Daca tu vrei atunci fa'o, incearca'le pe toate happy

| Valy93 a răspuns:

Daca intr-adevar va place unul de altul, nu vad de ce sa nu reusiti. Multe relatii esueaza din cauza lipsei de incredere si a caracterului slab. Am vazut cu ochii mei persoane care erau prea timide ca sa aiba o relatie in clasa, motivul fiind barfa celorlalti. Multe relatii de aia nu tin. Din cauza ca unul din cei 2, sau amandoi, nu suporta barfa despre ei. Daca tineti unul la altul si nu va pasa de gura lumii nu vad de ce sa nu fiti impreuna. Dar daca sunteti caractere slabe si sunteti afectati usor de parerea altora nu va recomand.

| Maria_Dinca_1995 a răspuns:

Fa ceti zice inima