| BettyBeea a întrebat:

Cunosc un baiat din clasa I. M-am indragostit de el din clasa a 5a si nu am facut nimic special sa ma vada mai mult decat o prietena. Acest lucru m-a facut sa imi fie putin teama sa ma apropii de oricare alt baiat si sa intru intr-o relatie. Eu am 15 ani acum ( 14 ani 9 luni ). Credeti ca ar trebui sa fac un pas catre el sau nu? El a intrat intr-o relatie tocmai cand eu prinsesem curaj sa ii spun ce simt. Asta s-a intamplat in vacanta de vara cand ne-am dus impreuna cu alti coleci intro tabara cu olimpici in care a fost si el. In autobuz a cunoscut o alta fata si a doua zi erau impreuna. M-a jenat si acest lucru pentru ca el, din cate am auzit nu mai avusese o relatie. Si cunoscand-o pe fata aceea de o zi, mi s-a parut foarte ciudat. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Funda :*

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Poate ca s-a indragostit de ea la prima vedere. Nu este indicat sa te bagi in relatia lor, acum. Lasa-l un timp sa vezi cum evolueaza relatia lor.

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Aşteaptă ca cei doi să se despartă apoi încearcă să îţi exprimi sentimentele faţă de el.

| inesa_4773 a răspuns:

Nu e momentul potrivit sa-i spui ce simti acum daca are o relatie, in cazul in care nu mai este intr-o relatie poti sa ii zici.

| Flaviia16 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta atat timp cat e se afla intr-o relatie happy Dupa ce nu mai are o relatie, da!