| EugenEB a întrebat:

Care credeti ca este cel mai greu sport de pe planeta?
Eu spun box, deoarece dupa parerea mea efortul depus la un meci face cat 5 meciuri de fotbal + ca nu te bazezi decat pe tine deoarece nu ai echipa.

Răspuns Câştigător
| MarianLucian2018 a răspuns:

Cam asa, box, nu ai o echipa care sa te sustina in timpul unui meci, esti doar tu singur, dar totusi ai o echipa care te sustine in afara happy

| EugenEB explică (pentru MarianLucian2018):

Un meci de box pentru titlul mondial are de 10 ori mai multa audienta chiar si fata de Barcelona vs Real Madid.
Unu la mana ca sunt rare, doi la mana castigurile sunt colosale, daca un fotbalist ia un anumit salariu, un pugilist ia la un meci care dureaza 1 ora maxim milioane de dolari.
Daca ma gandesc la Mayweather care a luat 300 miloane de dolari cu Paquiao intr-o singura ora deja boxul domina toate sporturile.

Răspuns utilizator avertizat
| EugenEB explică (pentru nimportequi):

Prostie scoti tu pe goarna, am intrebat care este cel mai greu sport si care necesita cel mai mult efort, nu care este cel mai popular, tu o dai cu fotbal si cu popularitate.
Barca si Real nu se pisa deloc pe peisaj, Mayweather-Paquiao a fost supra mediatizat peste tot in lume, Barca si Real mai mult in Romania, in Asia pauza, pe cand meciul secolelor facea furori mai ales prin Filipine.
Boxul si basketball-ul genereaza mult mai multe venituri din sponsori, bilete, abonamentele platite pentru a vedea meciurile, bursele sportivilor, etc.
Sunt rare de aceea se tin de maxim 2 ori pe an, dar si cand se tin un boxer face de 8 ori salariul unui fotbalist.

| EugenEB explică (pentru EugenEB):

Mai mult in Europa****** nu in Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenEB):

Barca- Real n-a fost mediatizat in Asia? Prietene, meciului i s-a schimbat ora special pentru Asia, pentru a putea fi urmarit de cat mai multi asiatici, are audiente record pe tot globul.

| EugenEB explică (pentru anonim_4396):

Si care este mai greu, fotbalul sau boxu'? Asta era intrebarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenEB):

Depinde din ce punct de vedere privesti.

| EugenEB explică (pentru anonim_4396):

Din punct de vedere al efortului depus in timpul jocului si in timpul antrenamentelor si a dificultatii sportului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenEB):

Eu consider ca fotbalul e foarte dificil. Nu intru in polemici cu tine, nu am chef sa fiu jignit.

| EugenEB explică (pentru anonim_4396):

Nu am jignit pe nimeni, unde este injuratura?
Daca te referi la tipul ala, compara ce a spus el cu 'goarna' care nu este injuratura.

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia baga un maraton sau un turul frantei sa vezi acolo efort

| EugenEB explică (pentru suntserios):

Doar pedalezi si alergi, poate acolo depui cel mai mult efort, este adevarat, dar acolo doar asta faci, pedalezi si alergi.
Pe cand in box te feresti, faci efort, trebuie sa ai defensiva, sa fi atent cum lovesti etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sahul, un sport foarte obositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MMA si Rugby.

| AdrianVoicu a răspuns:

Schimbatul postului de la TV fără telecomanda

| EugenEB explică:

Deraiezi, eu am intrebat care este cel mai greu sport, si tu ma iei cu popularitatea, picatu in cap nu stiu cine este.
Si vorbind de jignire, pe goarna nu este jignire, ai Alzheimer cred ca este o jignire mai mare.
Ai scris propozitii fara rost 'Pai nu e am deschis desteptul planetei'--ce sa inteleg din propozitia asta? Invata sa scrii corect, nici sa jignesti nu ai putut-'Aia Alzheimer' se zice Ai Alzheimer'.
In al-2-lea rand meciurile de box nu sunt cu manusi de UFC, sunt cu manusi de box, daca ai avea habar de sporturile de contact, nu doar de fotbal european ai sti ca sunt total diferite, comentezi si tu aiurea pe aici fara rost.
5 minute tine o runda, sunt 12 runde-o ora fix, iar daca tu crezi ca boxul inseamna doar sa stai fata in fata ca o statuie si sa dai cu pumnul este clar ca ai venit sa iti pierzi vremea pe aici ori esti troll.
Defensiva este vitala in sporturile de contact.
Esti varza si la box, si la comentat si la gramatica---Aia Alzhaimer laughing

Răspuns utilizator avertizat
| EugenEB explică (pentru nimportequi):

Frustrat, clar laughing)) E plina Romania de ei, ti-ai primit si report.
Raspunsuri inutile.

| EugenEB explică (pentru EugenEB):

Si limbaj tiganesc, nu te mai chinui sa postezi nimic, ca oricum nu ma mai uit la specii ca tine.

| EugenEB explică (pentru EugenEB):

Ce i-am zis eu userului aluia nu are treaba, uita-te la intrebare care transmite clar mesajul-Care este cel mai greu sport. ce scriu eu la altii nu te priveste pe tine.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Gimnastica,sarituri in apa, inotul!
Depui foarte mult efort ...plus ca te trezesti ba cu vanatai, rani, fracturi etc.

| EugenEB explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Dar fata de sporturile de contact ce parere ai?

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns (pentru EugenEB):

Nu-mi plac

Răspuns utilizator avertizat
| EugenEB explică (pentru nimportequi):

12 runde dureaza fix o ora, fiecare runda 5 minute, nu o jumatate de ora.
In fotbal poti pasa coechipierilor, mai obosesti pasezi, in box ce naiba faci? Esti singur.
La fotbal daca te impiedici si cazi te ridici, in box nu ai voie sa cazi sau sa te impiedici.