| 2extrem a întrebat:

Care credeti ca este varsta potrivita pentru a ne putea idragosti de cineva?

10 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Nu exista o varsta.Motivul? Pentru ca dragostea nu are o definitie a ei, nu are o regula dupa care sa iti dai seama ca exista.Este ceva ce vine cand te astepti mai putin si are multe moduri de a fi interpretata. Poti sa iubesti la 15 ani cum iubesti la 50. Unica diferenta e ca in timp te maturizezi si vezi lumea si interpretezi si iubirea intr-un mod divers dar tot iubire e.

| A12NDRA a răspuns:

Nu exista o varsta pentru a te indragosti.Insa daca tot vrei o varsta, eu cred ca ar trebui sa te indragostesti de cineva atunci cand vei sti ce e aceea dragoste.Insa nu am crezut niciodata ca poate sa iti impuna cineva cand, unde si de cine sa te indragostesi.
Sper ca ti-am fost de folos.

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Dragostea vine cand nu te astepti! nu vine atunci cand spui tu sa vina`!winking

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Eu cred ca te poti indragosti la orice varsta daca iubesti cu adevarat acea persoana.Doar sti cum se mai spune:"Cu cat mai devreme cu atat mai bine"winking
Fundoi?! tongue happy :* wave

| HaiTaci a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita cand te indragostesti. Dragostea nu tine cont de varsta.Dar de obicei cea mai buna perioada de,, indragosteala" e de 14-15 ani, in jurul adolescentei.Atunci poti sa si determini ce fel de persoana iti place, etc.winking

| PuCcaBuaiiiiii a răspuns:

Prima dragoste apare pe la 5, 6 aniwinking.

| Patrik a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta.:X

| Stef_3025 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fie o neaparat varsta anume!

| BaLoNaSh12 a răspuns:

Nu exista o varsta pentru asa ceva, nu e interzis, chiar si la 2 anisori te poti indragosti,nu e nimic rau,dimpotriva,dragostea e sentiment frumoslove struck si potrivit pentru orice varsta. dar dragoste, nu altceva, pentru ca acel ceva chiar nu e potrvit pentru orice varsta. Byee!:*

| GaByTzZu_5314 a răspuns:

Dragosea este pentru. orice varsta love struck
Eu unul am realizat ca imi place de o fata din clasa 1.