| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre profile ziceti sa aleg mate-info sau filologie? Nu stiu ce sa aleg deoarece mie imi place informatica, dar am auzit ca este mai greu la mate-info decat la celelalte si ma gandeam ca poate ma duc atunci la filologie. As vrea daca se poate sa imi spuneti si de ce.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Daca iti place informatica, si matematica din generala, mergi pe mate-info. Daca in generala ai fost paralel cu matematica, mergi pe filologie, dar daca te-ai descurcat, mergi pe mate-info.
In orice caz, mai exista si stiinte ale naturii, unde matematica este la un nivel mai scazut fata de mate-info, dar iti sugerez mete-info.