| Anahiteamo a întrebat:

Vreau sa stiu daca poate sa imi spuna pe indelete cineva care invata in italia sau care a invatat.
1. La limba italiana se invata si dialectele italiene? Se dau texte in italiana pe care sa le studiem asa cum studiem si noi texte scrise in moldoveneste sau ardeleneste?
2. Ce se invata in clasa a7-a la fiecare materie? Despre ce se invata la fiecare materie?
Va rog spuneti. mi ca anul viitor ma mut acolo si trebuie sa stiu ce sa repet! Dau funda la cel mai bun raspunswinking

1 răspuns:
| Angel0 a răspuns:

Dialectul nu se invata la scoala.Colegii in schimb o sa-l foloseasca.