| mary a întrebat:

Care dintre voi, atunci cand a fost repartizat, a picat singur in clasa? ce ati facut sa va integrati mai usor printre noii colegi? ma confrunt si eu cu aceeasi problema dar acum m-am integrat cat de cat si mi-e mult mai usor dar nu ar strica niste sfaturi? va multumesc

Răspuns Câştigător
| L i T h i U m < 3 a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, si sincer am lasat totul de la sine. m-am comportat asa cum ma comport eu de obicei, si sunt ok printre noii colegi.
Regulile mele:
-nu incerca sa te dai perfecta, te vor crede ingamfata
-incearca sa iei note mari, dar in acelasi timp si sa iesi prin pauze, sa stai pe holuri si sa nu pari tocilara
-nu incerci sa fii prieten doar cu cei mai populari, ci cu toti.
cam atat am facut eubig grin
eu in clasa am un coleg mai enervant de fel, cand toti iti spun ca el este rau si el se da nevinovat; asculti multimeasmug
Bafta!

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Eu am picat asa. sad si e chiar naspa.de`abia m`am integrat mai mult :*

| arrriadna a răspuns:

Salut. Pai sa stii ca e un exercitiu bun pentru adaptare in viata (acelasi lucru se intampla oricarui adult care schimba jobul). Pt adaptare vorbesti cate putin cu fiecare si stai mai mult cu cei cu care iti face mai mare placere sa conversezi. Anul asta e mai greu, de la anul te vei duce "cunoascandu-i"... Se vor forma grupuri si te vei afla cu cei cu care iti place. O idee buna ar fi sa palavragesti si cu cei care nu sunt ion aceeasi clasa cu tine (util pentru chiuluri si schimb de temewinking ).

| T. AC a răspuns:

Salut! eu am o vaga de experienta mai multa in asa ceva big grin in clasa 5 ne-am unit 15 elevi cu inca 17 eram timid nu mi-au placut colegii si am fost cam obraznic cu o profa m-a lasat repetent asta ehappy apoi alta clasa alti colegi eu din oras ei toti de pe sate straini in a 6-a am petrecut anul intreg la scoala de corectie si in a 9 am mers in alt oras la scoala si in a 12 acum am schimbat iar colegii au plecat prea multi au renuntat la scoala si s-a destramat clasa mea am ramas eu si inca cativa restul noi
te vei integra in timp si crede-ma experienta asta iti prinde bine pentru viitor crede-ma numai la scoala de corectie sa nu ajungi ca acolo nu e de cei slabi de inger big grin oricum iti trebuie putin timp incearca sa te amesteci in discutii din a noua asta am incercat sa fac si chiar a tinut am aflat cateceva despre noii colegi si ei au inceput sa intre in vorba cu mine fara sa mai fac ceva si asa iti este mult mai usor indiferent cat de timid ai fi sau nu

| lrd a răspuns:

Ee... voi ati nimerit in clasa fara vreun fost coleg. eu in liceulaughing. am fost singura din scoala care s a dus la liceu de arta...si m am acomodat foarte usorhappy