| AnotherSimplePerson a întrebat:

Care e diferenta dintre intensiv si bilingv?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Profilul bilingv se axeaza pe doua limbi straine, cum ar fi, de exemplu, engleza si franceza, iar la cel intensiv, daca este vorba tot despre o limba straina, se pune accentul pe una singura, cum ar fi intensiv engleza.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Intensiv: 4h/ săptămână
Bilingv: 6h/ saptămână

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aici e vorba de limbi straine. Intensiv inseamna ca faci undeva la 4 ore de limba straina pe saptamana pe cand la un profl bilingv faci in limba respectiva si alte obiecte gen istorie, geografie, cultura si civilizatie.

| lukeskywalker a răspuns:

Bilingv inseamna cu predare in doua limbi(romana si o limba de circulatie internationala englezade obicei da nu-i obligatoriu) intensiv inseamna ca se axeaza pe anumite materii, de exemplu, daca faci matematica informatica intensiv atunci numarul de ore de matematica si informatica o sa fie mai mare decat la profilul simplu de mate info...o sa ai cu vreo patru ore mai mult decat ceilalti daca alegi intensivul! succes!