| 1234567_7921 a întrebat:

Care e diferenta intre intensiv si bilingv?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca te referi la o limba straina intensiv.
Intensiv presupune 3-4 ore pa saptamana la limba respectiva, plus teza.
Bilingv, in afara de cele 3-4 ore/saptamana la limba straina, se mai predau si istoria, geografia si civilizatia IN limba straina. Ma refer la istoria, geografia si civilizatia tarii respective.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Intensiv = faci mai multe ore de matreia respectiva (ex: esti la mate-info intensiv informatica. faci mai multe ore de mate si informatica )
bilingv =limba straina (faci mi ai multe ore de franceza engleza sau ce este specific acelui profil ))