| madutza2468 a întrebat:

La liceu:care este diferenta dintre intensiv si bilingv?

6 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Să luăm de exemplu engleza. Dacă mergi la mate info intensiv engleză, vei avea vreo 4-5 ore de engleză pe săptămână. Dacă mergi la mate-info bilingv engleză, atunci nu doar că vei avea 4-5 ore de engleză pe săptămână (în clasa XI la filo bilingv ajungi la 11 ore de engleză pe săptămână) dar vei avea şi alte materii în engleză, cum ar fi chimie, fizică etc, în funcţie de profilhappy Baftă!

| Mirruna a răspuns:

Intensiv : se bazeaza pe o sg limba straina ( ex : engleza / franceza )
bilingv: faci 2 limbi ( ex : engleza si franceza ). le inveti pe amn2.

din cate stiu eu.

| MissJupiter a răspuns:

Intensiv inseamna ca faci limba acea intensiv adica ai o ora in fiecare zi si bilinv inseamna ca itoria si geografia sunt predate in limba aceia happy

| MissJupiter a răspuns:

Incetati cu prostiile cum ar fi ca bilingv inseamna intensiv engleza! laughing Derutati fata asa ca daca nu stiti nu mai vorbiti
Mirruna a răspuns:
Intensiv : se bazeaza pe o sg limba straina ( ex : engleza / franceza )
bilingv: faci 2 limbi ( ex : engleza si franceza ). le inveti pe amn2.

din cate stiu eu. La intensiv ai nimerit. Bilingv inseamna sa ai geografia si istoria predate in franceza sau engleza( asa e in Romania) si restul in romana, iar intensiv inseamna sa alegi o limba straina pe care sa o inveti intens (4-5 ore pe saptamana) in clasele 1-8 eu am fost la o scoala intensiv germana si la liceu am fost la bilingv franceza deci stiu cum este si la unu si la altul si iti recomand sa mergi la intensiv este mult mai usor ca la bilingv

| ileana_5795 a răspuns:

Intensiv ce?
Bilingv inseamna ca faci intensiv engleza.
Mai exista si intensiv info (la mate info).

| 2ochicaprui a răspuns:

La intensiv vei avea multe ore la materia respectiva, 4-8, depinde de liceu si de programa lui, iar la bilingv vor fi materii predate in limba respectiva. big grin Bafta!