| steffyutz a întrebat:

Care e mai frumoasa :franceza sau engleza?

Răspuns Câştigător
| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Cu siguranta lb. engleza

11 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Engleza 100% - in opinia mea.
Dar depinde car-ti place tie.

| Dav7id a răspuns:

O portie de engleza va rog! E cea mai vorbita limba.E mai usoara si cea mai ceruta, deci pe undeva se invata si de nevoie.

| Larisa a răspuns:

Eu cred ca amandoua, unde mai pui ca sunt folosite la nivel international.deci nu strica sa stii un pic, sau poate chiar mai mult din amandoua

| Ingerash a răspuns:

Engleza...parerea mea

| xDcreepy a răspuns:

Pai franceza e limba dragostei, iar engleza e limba cea mai frecventa, fara de care esti mort in viata. Dintre franceza si engleza (mai ales daca e accent britanic) nu as putea alege... deci: romana e mai frumoasa!

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Engleza, nomal. Mai ales cu accent britanic de-al lui stiu-eu-cine :X

| Oanna_9560 a răspuns:

Engleza happy

| iuli a răspuns:

Engleza

| AIPS a răspuns:

Engleza cu siguranta pentru ca daca nu stii engleza...nu stii nimic
engleza este limba cu care se cirucla in toate tarile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar englezaa[love struck!]. franceza o fac din cls a treia si degeaba ca nu stiu nik.pe cand engleza o fac din cls a5a si ma descurc destul d binewinking