| Elena1994 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata si de ce?Fuunda pentru cel mai luung raspuns!happy

Răspuns Câştigător
| Robertyz a răspuns:

Pai cartea preferata din ultima perioada de timp este Maitreiy deoarece este un roman modern, exotic, erotic in care se prezinta mitul iubirii dintre un englez si o bengalez si caile intortocheata in care intra tanarul englez in cucerirea sufletului bengalezei... Dupa ce am terminat de citit cartea mi s-a parut ciudat rau finalul, insa la o citire mai atenta a unui comentariu va reiesi ca finalul este mai simplu decat ai zice " simplu ". Oricum nu este cel mai lung raspuns, insa calitatea conteaza si nu cantitatea!