| IgorRim a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de slabire rog seriozitate, rapid si sigur!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Sport şi alimentaţie sănătoasă.
Cam asta ar fi metoda pentru a slăbi sănătos, mult şi bine.
Mergi la sală, fă un sport sau aleargă în fiecare seară.
Mergi cu bicicleta, rolele, fă abdomene şi alte exerciţii.
Bea multe lichide, dar fără sucuri ( poate doar limonadă sau sucuri naturale, făcute de tine acasă ).
Mănânca sănătos. Fără fast-food, prăjeli, dulciuri.
Mănânca fructe, legume, iaurturi, etc.
Ar trebui să ai 4-5 mese pe zi. 3 mese principale şi două suplimente.
Nu mânca seara târziu şi odihneşte-te cât mai bine.
Poţi încerca şi metoda următoare : coboră şi urcă într-un ritm mai alert nişte scări.
Baftă!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Sa faci mult sport, sa bei lichide multe[nu sucuri], sa nu mananci prajeli, sa nu mananci prajituri, sa ieveti painea, sa mananci multe legume si fructe