| oana_2232 a întrebat:

cine m-ajuta cu o metoda eficienta de slabire? mersi

4 răspunsuri:
| Andandut a răspuns:

Salut happy

Pt ca sa slabesti trebuie sa faci sport(de ex sa alergi seara macar jumatate de ora), trebuie sa mananci la ore fixe(3 mese pe zi: mic dejun, pranz, cina), nu manca prajeli, dulciuri, paste fainoase etc. Daca vrei sa mananci paine poti manca paine graham sau daca ti-e pofta de ceva dulce iti poti cumpara batoane fitness. Poti manca carne(la gratar sau fiarta), peste(la gratar sau fiert), cartofi fierti, ciuperci(au putine calorii), fructe si legume cat mai multe, supe, salate si mancaruri de-astea usoare... si cel mai important: bea multa apa(te ajuta sa elimini toxinele) si nu mai manca dupa ora 7 seara!

Baftaaaaa! :*

| shifii a răspuns:

Trebuie sa ai mare vointa. Trebuie sa iti propui sa mananci la anumite ore. Cel mai bine e sa nu mananci mult deodata pana te simti foarte plina, mai bine mananci des si putin. De fiecare data cand iei masa sa nu mananci sa simti ca esti saturata pana in gat, sa mananci pana crezi ca mai poti un picut si te opresti atunci. Sa nu mananci prea tarziu seara si sa mananci ceva usor.
Trebuie sa faci si sport, cele mai bune sporturi pentru slabit sunt joggingul sau inotul. Daca nu stii sa inoti, sau nu ai ocazia sa mergi la bazin des, poti alerga in fiecare zi putin. Bineintseles, mai sunt si alte sporturi. Mergi pe bicicleta, role, gimnastica etc
Sper ca te-am ajutat!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa cauti o metoda anume. Mananca sanatos, cu masura si fa miscare: role, bicicleta, alergari, sarit coarda, urcat scari etc.

| alinadumi a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc dupa ce am folosit suplimentele alimentare acaiberry900. Le-am luat de pe http://acaiberry900.ro si dupa ce le-am folosit am slabit cca 8 kg in 3 luni. Recunosc ca in timpul curei am tinut o dieta destul de stricta si am facut exercitii fizice!