| ILikeToKnow a întrebat:

Stiti vreo metoda eficienta de slabire? nu sunt grasa, dar am burtica si vreau sa scap de ea big grin

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Incearca sa faci abdomente cat mai usoare, adica la inceput fa-le in pat, pe ceva moale si sa nu faci cate 15 min in continuu, cel mai bine cate 10-15 la inceput, si pe saptamana adauga cate 10 ca sa nu faci febra musculara la abdomen, fiindca daca faci febra musculara ti se va ingrosa abdomenul, va fi foarte greu sa ti-l tonifiezi. Daca vrei sa il faci precum "nici", dupa cateva luni de cant nu vei mai avea tesut adipos in exces in zona abdominala poti incerca si abdomene ceva mai dificile, ridisi si trunchiul si picioarele in acelasi moment happy, asa fac eu.

2 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

A, si incearca sa stai cat mai putin in fata calculatorului, adica pe un scaun, incearca sa faci cat mai multa miscare, fiindca de la abdomem se poate depune si pe restul partilor corpului, gen picioare, fund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa faci abdomene in fiecare zi!
azi faci 20 maine 30 si tot cresti in fiecare zi... sau azi faci 5 min maine 10 min si tot asa big grin
si eu am avut burtica si am scapat de ea si acum am patratele *lol*