| ciupy a întrebat:

Care este cea mai impresionanta cladire din lume... asa dupa voi... ce parere aveti?

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Burj Al Arab-Dubai, Casa Poporului-Romania, Taj Mahal-India

| inna a răspuns:

Casa Poporului din Bucwinking

Janina
| Janina a răspuns:

Casa poporului...11 ertaje sus 11 in pamant

mlm
| mlm a răspuns:

Mie personal imi place turnul Eiffel, apoi Marele Zid Chinezesc, ai ce vedea, arhitectura e superba la ambele.

| Sara a răspuns:

Colosseumul-pastreaza mult prea multa istorie in jurul lui. tare as vrea sa l vad.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai ar putea fi Turnurile Gemene, cu pasarela intre, unde s-a si filmat un film cu Sir Sean Connery si Catherine Zeta Jones, si apoi, turnul ala fain, imens, din Dubai, in mijlocul insulei artificiale, in forma de floare sau petale...

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Casa poporului, Marele zid chinezesc si Pentagonul.

| giulya85 a răspuns:

Colosseum este cea mai impresionanta cladire a Romei.Arena centrala 86×54 m este inconjurata de 80 de randuri de gradene de marmura si granit, in care pot lua loc circa 80.000 de spectatori. Zidul exterior si culoarele principale sunt din blocuri de piatra, legate intre ele cu carlige de fier. Interiorul este realizat o parte din piatra si o parte din beton, totul fiind acoperit cu caramizi. Cele optzeci de arcade care se afla imprejurul amfiteatrului sunt intrarile pentru public.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PsihoSex Petronas Tower - Kuala Lumpur, Malaiezia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taj Mahal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo Anna, nu reuseam sa-mi amintesc numele hotelului aluia din Dubai. Am vazut pe Discovery cum a fost construit si apoi cum arata interioarele, super misto.