| JimmyThePunk a întrebat:

Care este cel mai rapid internet wireless? ( fara fir )

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Prin WiFi cu laptopul dau jos cu 1 MB pe secunda, cu telefonul dau tot cam cu atat dar cateodata mai scade depinde unde ma aflu in raza de actiune a routerului.
Pe desktop dau jos cu 1.4 - 1.5 MB pe secunda prin cablu ethernet care vine tot din router, pentru ca, cablul ethernet de la modem il bag in router, si alt cablu ethernet din router in PC.
Deci cu desktop-ul ating viteza cea mai mare de download care este de fap si viteza maxima cu care dau jos.
Uite si un screenshot: http://img252.imageshack.us/img252/9041/vnet.png

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Iti cumperi un router la care iti conectezi modemul si gata, ai conexiune de internet rapida si wireless (viteza depinde de viteza pe care ti-o ofera ISP-ul tau, eu am 14 Mbps de la Clicknet si-mi merge ca uns).

| JimmyThePunk explică (pentru Supps):

Ce viteza de download ai?

| 0rlando a răspuns:

Te referi la internetul 3G sau ce?