| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre bilingv engleza si intensiv engleza? As vrea sa stiu cate ore se fac pe saptamana la fiecare, daca trebuie sa iei examenul la amandoua, pe scurt tot despre fiecare profil. Ps: As vrea sa dau la filologie intensiv happy sa imi spuneti daca e o alegere buna, si faza e ca nu sunt chiar asa buna la engleza dar totusi ma descurc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La bilingv mai faci in plus si anume obiecte in limba respectiva precum istorie, geografie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La biling engleza se intra cu examen. Se fac 7 ore de engleza pe saptamana, inclusiv istoria si geografia Angliei.

La intensiv engleza se intra pur si simplu, fara examen si se fac 4 ore pe saptamana. Se fac si elemente de istoria si geografia Angliei, desi nu este ora separata pentru asa ceva.

La ambele profiluri se da teza la engleza.

Dupa parerea mea, cele trei ore in plus de la bilingv ingreuneaza programul (in loc sa iesi la ora 2 in anumite zile iesi la 3) si nici nu mi se pare extraordinar de util sa invat istoria Angliei. Iar daca ai un nivel mediu de cunostinte ar fi mai potrivit sa intri la filo intensiv.