| anonima4all a întrebat:

Care este legatura dintre o femeie in zodia gemeni si dintre un barbat tot in zodia gemeni? se potrivesc? vreau argumente...

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Se aseamana mult...Va potrivitiwinking

nony
| nony a răspuns:

Stai asa sa consult Oracolul..si sa cartografiez cerul ..si te rezolv eu imediat rolling on the floor

| Encore a răspuns:

Ma terminati cu horoscopu chiar credeti in d-astea? straight face
Io citesc horoscopu cu prietena mea mai mult sa ne amuzam tongue

| catalina_2916 a răspuns:

Relatia aceasta poate evolua in ambele sensuri, fie una de lunga durata, fie doar o intainire de-o seara. Doi gemeni vor sti de la inceput daca e cazul sau nu sa se implice intr-o astfel de relatie, Libertatea de care au amandoi nevoie, combinata cu lipsa de comunicare ce ii carecterizeaza uneori pe Gemeni poate duce la un deznodamant nu tocmai fericit. Pentru ca relatia sa dureze, in conditiile in care ambii parteneri isi doresc foarte mult asta, este bine ca unul dintre cele mai importante lucruri din relatia lor sa fie comunicarea. Altfel s-ar putea trezi ca au facut alegeri pe care le regreta, inclusiv in materie de sex...
pup :*:*:*

| kayan a răspuns:

Conteaza persoana, nu zodia. compatibilitatile astea sunt extrem de generale... incearca sa te concentrezi mai mult pe relatia in sine! big grin

| domidoc a răspuns:

Legatura? Regret, dar nu pot sa ti-o arat.Esti prea departe.

| Myu a răspuns:

Pai :
Asta e o relatie care merge nemaipomenit în primele luni, dupa care amândoi va trebui sa mai depuneti ceva eforturi (destul de serioase!). Dar sa privim cele câteva luni de început. Geamanul mai si flirteaza mult si este impulsiv, iar asta s-ar putea sa va destabilizeze. Aici începe munca... o sa trebuiasca sa ia cineva frâiele în mâna si sa creeze o baza solida pentru o relatie de lunga durata.

devil Ah ce bune sunt siteurile de astrologie laughing. Sper ca te-am lamurit big grin

| cery a răspuns:

Ar avea multe satisfacţii, dar legătura nu poate dura. În afara unei atracţii fizice trecătoare, toate celelalte indică un fiasco. Ambii sunt cocheţi, impulsivi, uşor plictisiţi. Relaţia erotică se desfăşoară furtunos, căsnicia este o catastrofă. În cazuri foarte rare în care relaţia se menţine, se va forma cea mai stranie pereche posibilă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemeni si Gemeni... stai asa, sa mai numaram o data : voi CÂTI sunteti de fapt? Dualitate si dualitate... Fiecare dintre voi are doua fete, iar doi ori doi...

Asta e o relatie care merge nemaipomenit în primele luni, dupa care amândoi va trebui sa mai depuneti ceva eforturi (destul de serioase!). Dar sa privim cele câteva luni de început.

Doi Gemeni la un loc... în fiecare dimineata, lumea va fi altfel. O sa colindati probabil toate localurile si toate casele prietenilor, o sa va întelegeti unul pe altul intuitiv, doua vânturi de primavara ce se întâlnesc si colinda cerul. Acasa? Ce-i aia? Probabil ca o sa stati asa de putin "acasa" încât o sa si uitati unde tineati furculitele...

Cine a inventat expresia "dragoste la prima vedere" cred ca la doua persoane din aceeasi zodie se gândea! Dar daca dragostea la prima vedere este si dragostea de-o viata... asta este discutabil...

Cam asta te asteapta cu un Geaman. Numai sa va luati NEAPARAT doua telefoane – vorbesc foarte serios, n-am întâlnit un singur Geaman care sa nu stea ore-n sir pe telefon cu prietenii, cu cunostintele, cu rudele, cu... toata lumea! Numai ca Geamanul mai si flirteaza mult si este impulsiv, iar asta s-ar putea sa va destabilizeze. Aici începe munca... o sa trebuiasca sa ia cineva frâiele în mâna si sa creeze o baza solida pentru o relatie de lunga durata.
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O legatura intensa, iti spun eu! Dureaza de mai bine de 10 ani... minunati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca doua persoane ce sunt in aceeasi zodie nu se potrivesc. Motivul? Au aproape aceeasi personalitate si nu se pot intelege.