| aculaR18 a întrebat:

Care este modelul vostru in viata, daca aveti unul?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Eu sunt modelul meu.

9 răspunsuri:
| Ammizzu a răspuns:

Johnny Depp

| aculaR18 explică (pentru Ammizzu):

Johnny Depp e genul de persoana care a abandonat scoala, dar care face foarte bine ceea ce face si caruia ii place munca sa. (y)

| Ammizzu a răspuns (pentru aculaR18):

Eu am citit despre viata lui. El a abandonat scoala pentru ca avea probleme cu familia, se apucase de droguri, fumat, baut.
La un momentdat cel mai bun prieten al lui moare in restaurantul pe care il detinea si Depp a fost primul suspec. Nu Depp a fost cel care vinovat dar a facut inchisoare pentru ca atunci distrusese o camera de hotel si a declarat pentru o revista atunci era un om fara speranta.
Ceea ce admir la el este faptul ca a reusit as se lase de bautura, droguri si fumat si a reusit in viata, nu a utat de problemele pe care le-a avut in viata si incearca sa ajute oameni si nu prea ii pasa de cei din jurul lui si are propriul lui stil

| aculaR18 explică (pentru Ammizzu):

Ok, multumesc pentru explicatie si da, este de admirat ce a realizat in viata, in ciuda problemelor pe care le-a avut! big grin

| ionutalex13 a răspuns:

Bunicul meu.el m a crescut am dormit cu el in pat pana tarziu si i am mostenit multe calitati dar si defecte

| JenniferD a răspuns:

Nu e obligatoriu ca modelul tau sa fie o persoana publica, pe care o vezi in diverse emisiuni si care de cele mai multe ori este un exemplu negativ, daca vrei sa iti alegi un exemplu de urmat poti alege unul din apropiatii tai, o persoana de incredere, cu o cariera respectabila nu vreo pitipoanca sau bianca dragusanu si multe altele. eu nu sunt de parere ca imi trebuie un model pentru ca fiecare persoana este unica. Sau din contra poti avea mai multe modele, cel mai bine e sa dobandesti numai partile pozitive de la fiecare persoana.

| aculaR18 explică (pentru JenniferD):

Nici nu ma gandeam la Bianca Dragusanu sau mai stiu eu ce "vedete" d'astea laughing) Mai exista si persoane publice inteligente si care au ajuns la statutul social pe care il au muncind.

| lidix a răspuns:

De ce iti trebuie un model in viata?

| aculaR18 explică (pentru lidix):

Eram curioasa sa stiu daca voi aveti un model, o persoana care va inspira si va faceti sa luptati pentru ceea ce va doriti ( "Vreau sa fiu ca X" si ma refer aici la persoane respectabile) sau va motiveaza altceva ( o sa mai pun o intrebarewinking ) pentru ca nici eu nu am vreun model in viata... deocamdata happy