| alecsa_5840 a întrebat:

Care este parerea voastra despre carti?

Răspuns Câştigător
| MimiPopescu a răspuns:

,, Cartea este un profesor mut." Eu cand ma refer la carti ma refer la mai multe tipuri de carti nu numai cele de literatura. Literatura pentru mine reprezinta o evadare din cotidianul care imi umbreste ratiunea. Citesc deci exist. In ziua de azi, din pacate, nu se mai pune pret pe cultura dar ea este un lucru foarte necesar. Asta e viata. C'est la vie!

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Citesc doar ce îmi place.
Lasă părerea mea, care e părerea ta?
Fără stupizenii gen "Sunt de domeniul trecutului, acum e anormal să citești fiindcă găsim totul pe net"
Baftă

| AG a răspuns:

Iubesc cartile. Si acum puteti spune orice lucru stupid vreti despre mine. Mie nu mi-a spus nimeni "citeste!". A fost din proprie initiativa. Si eu prefer sa caut in carti decat pe net. Pe internet caut atunci cand nu gasesc in carti si cand am nevoie urgent de ceva. Sunt o mare fana intr-ale cititului, si sunt de parere ca ar trebui educati si copii mai mici in asa fel incat sa invete sa pretuiasca aceste lucruri marunte, care fac din noi adevarati oameni. Si anume: cartile.

| DoOdO a răspuns:

Imi plac cartile insa numai pe acelea pe care le gasesc interesante...nu.mi place ca parintii sa-mi bage o carte pe gat si eu sa o citesc numai asa de dragul lor fara sa raman cu ceva din ea

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

O alta lume. day dreaming (cu putine cuvinte am spus totullaughing